Išrinkta nauja Lietuvos psichiatrų asociacijos vadovybė žada pokyčius - Diga

Išrinkta nauja Lietuvos psichiatrų asociacijos vadovybė žada pokyčius

Šiandien darbą pradėjusi nauja Lietuvos psichiatrijos asociacijos prezidentė Ramunė Mazaliauskienė tikisi per trejų metų kadenciją prisidėti prie XXI a. standartus atitinkančios psichikos sveikatos pagalbos sistemos kūrimo Lietuvoje, daugiau dėmesio skirti bendrai Lietuvos psichikos sveikatai, ne tik ligų gydymui, įtraukti į sprendimų priėmimą pacientų organizacijas ir sergančiųjų psichikos ligomis artimuosius.

Penktadienį visuotiniame psichiatrų suvažiavime išrinkta gydytoja psichiatrė, psichoterapeutė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytoja R. Mazaliauskienė pakeitė asociacijai septynerius metus vadovavusį doc. dr. Alvydą Navicką.

Suvažiavimas išrinko ir naują valdybą: organizacijos viceprezidentė – Ona Davidonienė, kiti valdybos nariai – Aleksandras Slatvickis, doc. dr. Vesta Steiblienė, Nijolė Goštautaitė – Midttun, Algimantas Liausėdas, Laurynas Bukelskis, Gintaras Naujokas.

Naujoji valdyba sutarė, kad labai svarbu dalyvauti visuose procesuose, kurie ne tik liečia psichiatrų bendruomenę, bet ir yra susiję su procesais, lemiančiais Lietuvos gyventojų psichikos sveikatą. Valdybos manymu, labai svarbu yra suteikti galimybes tobulėti ir jauniems medikams, ir patyrusiems psichiatrams, bei akcentuoja vieną iš opiausių šios srities darbuotojų rizikų – perdegimą darbe.

„Kalbėdami apie psichiatrų kasdienį darbą galvojame tik apie pacientų psichikos būklę, tačiau ne mažiau svarbi ir pačių gydytojų psichiatrų, psichoterapeutų savijauta. Supraskite, kad tik pats būdamas geros formos medikas gali efektyviai padėti sergančiajam. Deja, dėl per didelių darbo krūvių ar nuolatinės įtampos ligoninėse ne visi mūsų kolegos gali atskleisti savo profesinį potencialą“,- kalbėjo R. Mazaliauskienė.

Lietuvos psichiatrų asociacijos atstovu šešeriems metams tarptautinėje organizacijoje Jungtiniame Šiaurės šalių psichiatrų asociacijų komitete išrinktas profesorius Arūnas Germanavičius. Jis bus atsakingas už naujausių Skandinavijos šalių ir pasaulio psichiatrijos tendencijų pristatymą Lietuvai, taip pat ir už tarptautinių organizacijų informavimą apie Lietuvos pasiekimus bei problemas psichikos sveikatos srityje.

Autorius

modesta