Skubos tvarka – prokurorų algoms, jaunųjų medikų – nustumtos į šalį - Diga

Skubos tvarka – prokurorų algoms, jaunųjų medikų – nustumtos į šalį

Seime balsuojant dėl gydytojų rezidentų algų valdantieji parodė savo veidą, kai puolė perbalsuoti norėdami atmesti projektą, numatantį jaunųjų medikų algų didinimą 30 proc., – skelbiama Seimo LSDP frakcijos pranešime žiniasklaidai.

Šios frakcijos nariai su kitais opozicijos atstovais paliko Seimo posėdžių salę dėl posėdį vedusio Seimo prmininko Viktoro Pranckiečio elgesio.

Seimas balsuodamas pritarė opozicijos atstovų siūlymui didinti jaunųjų medikų darbo užmokestį 30 proc., tačiau Seimo pirmininkas V. Pranckietis pažeisdamas Seimo statutą paskelbė perbalsavimą.

Problema ta, kad balsuojant pirmą kartą už sprendimą didinti algas 30 proc. balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo 21 tautos atstovas ir susilaikė 30 parlamentarų. Skaičiuojant „už“ ir „prieš“, susilaikiusieji skaičiuojami prie balsavusių „prieš“. Taigi šiuo atveju rezultatą lėmė 2 balsai, vadinasi, poreikio perbalsuoti nebuvo. Tačiau Seimo narys, „valstietis“ Kęstutis Bacvinka prie mikrofono paprašė jo balsą priskaičiuoti kaip balsavusio prieš pataisą, bet iš tiesų jis nė nebalsavo.

Nepaisydamas akivaizdaus Seimo statuto pažeidimo Seimo pirmininkas paskelbė naują balsavimą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga mobilizavo savo Seimo narius ir kitas balsavimas lėmė, kad pasiūlymui didinti rezidentų algas 30 proc. buvo nepritarta.

„Nepagarba parodyta ne tik mums, kaip opozicijos politikams, bet ir tiems jauniems medikams, kurie dabar realiai dar palaiko mūsų sveikatos sistemą. Juk daugybė jų jau išvažiavo iš Lietuvos, o likusieji priversti dirbti konvejeriu, kad užsidirbtų pragyvenimui. Vis dėlto tai jauni žmonės, kuriantys šeimas. Valdantieji ciniškai parodė savo požiūrį į siūlymus padidinti jų darbo užmokestį. Mane stebina, kad tarp tų valdančiųjų – ir sveikatos priežiūros sistemoje dirbę politikai“, – sako Seimo narys Juozas Olekas.

Socialdemokratų manymu, šiandien dienos posėdis buvo kaip simbolinis atspindys dabartinių valdančiųjų pozicijos – kai skubos tvarka šimtais eurų buvo padidinti prokurorų atlyginimai, o iš jaunųjų medikų algų klausimo ciniškai pasityčiota.

Autorius

DIGA

DIGA